עדכון

נקה הכל
9 פברואר, 2021

9 בפברואר, 2021. מעבר רפיח נפתח היום לתנועת אנשים בין עזה למצרים. בשבוע שעבר נפתח המעבר לארבעה ימים, במהלכם נרשמו למעלה מ-4,200 יציאות מרצועת עזה למצרים, וכ-2,700 כניסות. לנוכח הסגירה הכמעט הרמטית של מעבר ארז, מאז מרץ 2020, פתיחתו הלא סדירה של רפיח בחודשים האחרונים היתה קריטית, אך לא מספקת. ממילא התנועה למצרים אינה עונה על הצורך המהותי והעיקרי של התושבים: החיבור עם הגדה המערבית וישראל. שבעה מעשרת המלגאים שבעניינם ניסינו לפעול לאחרונה כדי שיוכלו להגיע למוסדות הלימודים שלהם בחו"ל, הצליחו לצאת סוף סוף לדרכם. אך לא כל מי שנרשמו לצאת מרפיח הצליחו לעשות זאת. הפעם הקודמת שבה מצרים פתחה את רפיח היתה לשלושה ימים בנובמבר 2020. על פי דיווחים, החלטת מצרים לפתוח היום את המעבר לזמן בלתי ידוע מגיעה על רקע שיחות המתקיימות השבוע בקהיר בין הפלגים הפלסטינים.

14 ינואר, 2021

14 בינואר, 2021. למעלה מ-400 חברי סגל אקדמי בישראל חתמו עד כה על קריאה אל ממשלת ישראל ואל מתאם פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש), כמיל אבו רוקון, לאפשר מיד יציאת מלגאים מרצועת עזה ללימודים גבוהים בחו"ל. הפנייה, שיזמו וכתבו חברים בוועד המנהל של גישה, מגיעה על רקע החלטת ישראל במרץ 2020 להפסיק כמעט כליל תנועה של אנשים דרך מעבר ארז, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.

1 נובמבר, 2020

רכזת הפעילות הציבורית בגישה, נעה גלילי, לקחה חלק בדיון שנערך ב-19 באוקטובר בוועדה המיוחדת לזכויות הילד של הכנסת. הוועדה, בראשות חבר הכנסת יוסף ג’בארין, דנה בהגבלות ובחסמים שמציבה ישראל בפני הורים תושבי עזה המבקשים להתלוות לילדיהם החולים בעת יציאתם לטיפול רפואי מחוץ לרצועה. את הדיון יזמה חברת הוועדה, ח”כ תמר זנדברג.

30 ספטמבר, 2020

מעבר רפיח בין עזה למצרים היה פתוח השבוע למשך שלושה ימים, מיום ראשון (27.9), לתנועת אנשים בשני הכיוונים. זאת הפעם השנייה בלבד מאז מרץ, אז נסגר המעבר בשל מגפת הקורונה, שהתאפשרה בו יציאה מהרצועה, והפעם הרביעית מאז שבה הותרה כניסת תושבי עזה.

31 אוגוסט, 2020

6Ta HS sdfsdfsdfsdf sdf sdf tania@gisha.orgCEO