דוח

נקה הכל
21 פברואר, 2021

כחלק מחובתה של ישראל להגן על בריאותם ועל ביטחונם של כל הנתונים לשליטתה, עליה לוודא כי חיסון נגד נגיף הקורונה זמין בישראל, בגדה המערבית וברצועת עזה. הדבר מצריך שיתוף פעולה הדוק עם הרשויות הפלסטיניות ועם הקהילה הבינלאומית ומוסדותיה, אך מעורבות גורמים אלה אינה משחררת את ישראל מאחריותה המהותית כלפי הפלסטינים החיים תחת כיבוש. על ישראל להשתתף במימון עלויות החיסון והפצתו, בלא תנאים.

16 דצמבר, 2020

לציון יום זכויות האדם הבינלאומי, גישה מציג ניתוח מגדרי של משטר ההיתרים הישראלי בעזה. מנגנון ההיתרים מגולם במסמך בעל תוקף משפטי מחייב שמפיק מתאם פעולות הממשלה בשטחים: "סטטוס הרשאות". הקריטריונים שבו, ועשרות הנהלים שנובעים ממנו, מכתיבים את האפשרויות המצומצמות, והבודדות, שבהן פלסטינים ופלסטיניות רשאים לבקש מישראל היתרים לנוע.

גישה לחינוך/ 2 נובמבר, 2020

26 בפברואר 2020. קורה שמת”ק עזה מסרב בקשות להיתרים, על אף שהן עומדות בקריטריונים ליציאה מרצועת עזה שקבעה ישראל, מהטעם שהמבקש מסר מספר טלפון “לא תקין”. בכל המקרים שהגיעו לטיפולנו במהלך…

29 אוקטובר, 2020

הכלכלה ברצועת עזה דוכאה שנים על ידי סגר ישראלי, הרבה לפני פרוץ מגפת הקורונה, שפוגעת בכלל הכלכלות בעולם. כעת, על רקע התפשטות הנגיף ברצועה והגבלות נדרשות על פעילות המשק בה, המשבר עוד מעמיק. מוסדות ציבור ובתי ספר סגורים, עסקים נאלצו לנעול את שעריהם, מפעלים לא חיוניים הושבתו ובאחרים העבודה מצומצמת. הדאגה לפרנסה ולביטחון תעסוקתי ותזונתי העמיקה.

18 אוקטובר, 2020

בשעות הבוקר של יום שלישי, 13.10, פלשו דחפורים וטנקים ישראליים לתוך שטח רצועת עזה, עד לעומק של כ-300 מטר מהגדר, באזור ח'וזאעה ועבסאן אל-כבירה, שבנפת ח'אן יונס, וגרמו לנזקים כבדים לדונמים רבים של שדות חקלאיים, ובהם גידולי פטרוזיליה, קישואים וחצילים. לפי ארגון זכויות האדם אל-מיזאן בעזה, מאז 2014 לא נרשמה פגיעה כה חמורה ביבולים בפעולת דחפורים.