לפי רשות המעברים והגבולות בעזה, מצרים אפשרה הפעם יציאה של בעלי דרכונים מצריים או זרים, של חולים עם הפניות לטיפול רפואי, של סטודנטים, ושל תושבים שמחזיקים באשרת כניסה למדינה שלישית.

במעבר ארז לאנשים, שבין עזה לישראל, נפח התנועה הוא עדיין כ-2 אחוז מהתנועה שהיתה בחודשים לפני שישראל החמירה את הסגר בכסות הזהירות מהתפשטות הקורונה. מעבר כרם שלום לסחורות פועל כרגיל.

בשלושת הימים יצאו מעזה 2,659 אנשים ונכנסו 1,700. כל הנכנסים לעזה הופנו למרכזי בידוד ממשלתיים לשהות של שבוע ימים בלבד, שלאחריו, בכפוף לתוצאות שליליות בבדיקה לאיתור נגיפי קורונה, יחויבו בבידוד ביתי למשך שבוע. זהו שינוי בהנחיות שהיו בתוקף מאז מרץ, במסגרתן כל השבים לעזה הוכנסו לבידוד ממוסד של 21 יום.

לפי משרד הבריאות בעזה, נכון להיום, בעזה יש 1,332 חולים מאומתים. ביום חמישי האחרון (24.9), הכניס ארגון הבריאות העולמי לרצועה 8,000 בדיקת לאיתור קורונה, שאמורות להספיק לעשרה ימים. דובר משרד הבריאות, ד”ר אשרף אלקדרה, ציין שביכולת הצוותים לבצע גם 2,000 בדיקות ביום, אך המספר בפועל נקבע על פי מלאי הבדיקות.

הגבלות תנועה בין המחוזות ברצועה עדיין בתוקף על רקע המאבק בהתפשטות הנגיף. ישנם אזורים בצפון הרצועה ובעיר עזה שבהם הוטל הֶסְגר מלא. בשאר האזורים מוטל עוצר תנועה משעה 20:00. מצד שני, הוכרזו הקלות מסוימות. לחנויות רבות אושרה פתיחה בתנאי שיוקפד בהן על ריחוק חברתי; משרדים ממשלתיים (משרדי הכלכלה, הפנים, החקלאות, התקשורת) חזרו לעבוד חלקית.

עוד בתוקף, החלטת הרשויות בעזה לעצור את רוב השיווק והיצוא של גידולים חקלאיים מעזה, זאת במטרה למנוע עלייה במחירים.